«Від Магдебурга до твого міста: очима тих, хто не байдужий»

КонкурсОголошено всеукраїнський конкурс есе для молоді на тему «Від Магдебурга до твого міста: очима тих, хто не байдужий».

ГО Молодіжна альтернатива за підтримки Міжнародного фонду Відродження оголошує про початок конкурсу есе: «Від Магдебурга до твого міста: очима тих, хто не байдужий». Конкурс має на меті підвищити рівень обізнаності молоді про становлення інститутів місцевого самоврядування та відповідність цих процесів загальноєвропейським трендам, надати можливість презентувати регіони України на національному та міжнародному рівні.

Назва конкурсу та ідея проекту були інспіровані історією Магдебурзького права – феодального міського права, що склалося в німецькому місті Магдебурзі, а згодом поширилося на багато інших міст Європи, стало символом феодального міського самоврядування. В Україні Магдебурзьке право поширилося у 14-15 ст. Незважаючи на те, що магдебурзьке право не відіграло в Україні тієї ролі, що на Заході, все ж воно, вносячи певні риси західноєвропейського міського устрою до українських міст, стало одним із важливих чинників культурного та правового наближення України до Західної Європи. І як вважають дослідники: українці і досі на рівні генетичної пам’яті зберігають європейські традиції самоврядування, принесені в Україну магдебурзьким правом.

У ході конкурсу, який триватиме з 15 січня по 15 лютого 2012 року, активна молодь отримає можливість презентувати свій регіон/місто/населений пункт крізь призму розвитку в ньому інститутів місцевого самоврядування, становлення європейських правових систем та європейських моделей розвитку.

Призерів конкурсу чекає як моральна винагорода - кращі есе, презентації будуть розміщені в мережі YouTube, Facebook, у друкованому виданні, і стануть відомими в Україні та за її межами, так і грошова: 1 місце – 1500 грн., 2 місце – 1000 грн., 3 місце – 2 особи по 500 грн.

Деталі та технічні вимоги до конкурсних робіт можна дізнатися на веб-сайті ГО Молодіжна альтернативи.

Подача анкет на участь та електронних версій робіт здійснюється до 15 лютого 2012 року за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., за поштовою адресою Молодіжна Альтернатива, м. Київ-01053, вул. Обсерваторна 11/1 офіс 214