Cтуденти привідкрили таємниці стажування в Дніпропетровській міській раді

стажерыЗ лютого по травень 2015 року студенти Дніпропетровська проходили стажування в управліннях та відділах міської ради. Ця програма стажувань вже всьоме проводиться в місті на Дніпрі ГО «Молодіжна Альтернатива» у партнерстві з Дніпропетровською молодіжною громадською організацією «МІКС» за підтримки Національного Фонду Сприяння Демократії (National Endowment for Democracy). Ми запитали студентів, як пройшло їхнє стажування та якими таємницями наповнені коридори міської ради.

 


Які враження від стажування?

 

«Перші тижні стажування у департаменті були дійсно важкими: чоловічий колектив складно приймав до себе молоду дівчину і відверто не розумів навіщо мені потрібне це стажування. Проте, як казав Наполеон: “головне вплутатися у бійку”. Цікавим було перше випробування. Під час круглого столу “Презентація Плану дій сталого енергетичного розвитку м. Дніпропетровська”, який проходив у перший день мого стажування, директор департаменту Гондар О.О. сказав розповісти про себе та мету мого стажування. Було лячно та я зібралась та гідно справилась із завданням. З того дня розпочалося досить плідне стажування», Уварова Ксенія, студентка ДНУ ім. О.Гончара.

«В ході стажування в управлінні розвитку підприємництва та інвестицій Дніпропетровської міської ради я дізнався багато нового про програми підтримки розвитку підприємництва в м. Дніпропетровську, про те, які заходи проводяться за участі місцевих органів влади для заохочення підприємницьких ініціатив. При чому, в деяких з цих заходів мені пощастило приймати участь, та дізнатись особисто про ті проблеми чи виклики, з якими стикаються дніпропетровські підприємці. Зокрема, таким заходом стала конференція «Соціальне партнерство – майбутнє України», яка проводилась 27 лютого 2015 р. у Палаці студентів ДНУ в м. Дніпропетровську», Андрейченко Олексій, аспірант Дніпропетровської державної фінансової академії.

управление

«За час стажування і департаменті корпоративних прав та правового забезпечення Дніпропетровської міської ради я мала унікальну можливість не лише долучитись до роботи в органі міського самоврядування «зсередини», але і оцінити увесь комплекс посталих проблем самоврядування не лише як член громади, а і як співробітник органу, тобто безпосередньо «в полі».

Так, аналізуючи судові провадження, в яких стороною виступає міська рада, я змогла по-новому подивитись на посталі перед містом проблеми. Цінним досвідом для мене стала безпосередня оцінка складнощів деяких справ під час участі у засіданнях разом із представником департаменту», Владимирова Марія, студентка ДНУ ім. О.Гончара.


Які плюси/мінуси стажування?

«Роздумуючи над моїми особистими результатами після проходження стажування в органах місцевого самоврядування в мене складаються дещо суперечливі відчуття. З однієї сторони в процесі стажування було багато цікавих і корисних моментів, з іншої - коли опиняєшся в середині бюрократичної системи державного апарату, розумієш, наскільки вона потребує змін.

З початку хочеться акцентувати увагу на позитивних моментах. По-перше, протягом навчання в університеті я займалася вивченням питання встановлення діалогу між суспільством та владою, тому те, що я потрапила на стажування в відділ організації роботи зі зверненнями громадян було певним плюсом для мого подальшого дослідження.

поездки

Ще одним не забутнім моментом були обмінні поїздки, які пропонувала «Молодіжна Альтернатива». Особисто я була щаслива подорожувати Україною та відвідати прекрасне місто Ужгород, яке для мене стало певним еталоном взаєморозуміння та толерантності. Я й досі знаходжуся під враженнями від поїздки і вже розповіла всім знайомим, як це було круто.

Крім того, я буда рада, що мені вдалося встановити дружній контакт зі співробітниками мого відділу, бо на початку я дуже боялася, що не зможу поєднувати стажування та іншу активність. Та мені було приємно, що в цьому плані до мене поставилися з розумінням.

Однак, щодо негативних моментів, не хочеться на них акцентувати свою увагу, але все ж таки…той радянський підхід до роботи, який я побачила, особисто мені, здався не дієздатним і вже себе «віджившим». Купи паперів, безкінечні звіти і т.д., і т.п. в провідних країнах вже давно змінили себе інноваційними технологіями та переходом на електронне урядування. Не хочу довго роздумувати на цю тему. Однак щиро побажаю нашим органам місцевого самоврядування відродитися, надихнутися новою силою, відчути себе енергійними і модерновими, змінитися на краще, встановити діалог з громадами та почати перетворювати українські області, міста та селища на справжню перлину, яка б стала прикладом для багатьох інших країн», Шеремет Олена, студентка ДНУ ім. О. Гончара.

 

Чи було вам цікаво?

«Стажування у відділі поводження з відходами управління охорони навколишнього природного середовища Дніпропетровської міської ради може на перший погляд здатися нудним та нецікавим, та було не так. Мені, як екологу було важливо дізнатися про систему вивезення сміття у м. Дніпропетровську, про організації, що займаються перевезенням твердих побутових та великогабаритних відходів. Я отримала досвід проведення моніторингу стану вивезення побутового та великогабаритного сміття, складала графіки та таблиці, що надають точну та доступну інформацію про стан засміченості м. Дніпропетровська.

горсовет

За період стажування написала статтю «Корупція в Україні». Це питання на сьогодні є вкрай актуальним, через те що наша країна займає високе положення у списку найкорумпованіших країн світу. Готовлячи статтю, я ознайомилася із багатьма способами боротьби з корупцією. Та за іронією долі була присутня на сесії Дніпропетровської міської ради, на якій виносилось рішення про усунення в.о. мера Максима Романенко у підозрювані в корупції та на виборах нового виконуючого обов’язки міського голови Галини Булавки, що перед цим була секретарем постійної комісії», Овійчук Анна, студентка Придніпровської державної академії будівництва та архітектури.


Як вдавалось поєднувати навчання та стажування?

«Через свою активну громадську позицію, окрім стажування та навчання в університеті, мала багато інших проектів, які займали левову частку мого часу. Тому іноді я могла відпроситися раніше зі стажування, відпрацювавши ці години наступного дня. Отаким нестабільним за ці чотири місяці був мій графік. Проте, я не шкодую. За цей час я познайомилася з дуже цікавими, розвинутими особистостями. Нових друзів з різних куточків України «назбирала» за допомогою прекрасних проектів таких, як «Школа Європейських студій» у Херсоні. На гора підіймалися питання євроінтеграції України, її реальні перспективи на вступ до ЄС та розвиток держави, необхідність підписання договорів, важливість введення санкцій проти агресора та інші.

Якраз так співпало, що з цього 2015 року я стала ініціатором відкриття локального обласного осередку ELSA Дніпропетровськ (Європейська асоціація студентів права). Тому дуже багато завдань лежало на моїх плечах: зібрати гідну команду, знайти підтримку університету та місцевої влади, спланувати та організувати правничі заходи для членів організації. І звісно, виправдати наданий кредит довіри від Національного правління ELSA Україна. Чи то пощастило, чи то безсонні ночі дали результат. На сьогоднішній день, в ELSA Дніпропетровськ найсильніша команда серед правничих молодіжних організацій, найкращі проекти та просто справжні друзі», Орлова Дарія, студентка Національного гірничого університету.


Що запам’яталось найбільше?

«Запам’ятались ті заходи, які проводила для стажерів громадська організація «Молодіжна Альтернатива». Особисто я взяв участь в тренінгу Олександра Солонтая «Як впливати на владу» та обмінній поїздці «Єдність у різноманітті», що проходив у місті Львові 29-31 березня 2015 року. Після обох заходів у мене залишилась купа емоцій, нових знань, навичок, а також нових цікавих знайомств. А також я зміг вперше відвідати чарівне місто Львів, отримавши велику кількість нових вражень, розвіявши власні стереотипи у сприйнятті один одного людей зі Сходу та Заходу України, та навчившись відрізняти маніпуляції від правдивих фактів», Андрейченко Олексій, аспірант Дніпропетровської державної фінансової академії.

поездки

«Найцікавішим для мене виявися тренінг від МА 26 квітня в Києві. Мною було набуто досвід аналізу політики, зокрема аналізу і моніторингу ефективності та відповідності коротко- і довгострокових стратегій і програм розвитку міста, області тощо, як комплексного, так і галузевого характеру. Так я дослідила Стратегію розвитку Дніпропетровщини до 2020 року, підготовлену та винесену на публічне обговорення Дніпропетровською обласною радою, відповідно до інструментів, наданих нам на тренінгу. І нині маю натхнення на просування тих чи інших ініціатив громад щодо спірних питань цієї стратегії, а також – можу поділитись інструментами контролю та аналізу із зацікавленими громадянами», Владимирова Марія, студентка ДНУ ім. О.Гончара.


Чи варто воно було?

«На мою думку, подібне стажування звужує прірву між державними органами та населенням, залучує нові кадри. Надає впевненість, що влада працює для народу та почує, прислухається до нього. Для людини, яка все ще сидить за студентською лавою, складно уявити кращий старт, ніж робота у міській раді у чудовій, професійній команді!», Уварова Ксенія, студентка ДНУ ім. О.Гончара.