«Виховання Уляни» у колі прийомних батьків

parents19 листопада в Дніпродзержинській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченко люди, які прийняли в свою родину дітей з інтернату, дивились фільм про дівчинку, позбавлену батьківської турботи. На передодні Всесвітнього дня дітей відбувся показ фільму «Виховання Уляни» (реж. Алєксандр Горелік, Чехія) в рамках Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини DocudaysUA.

Батьки з великим серцем, а таких в Дніпродзержинську 32 родини, з особливою увагою дивились історію восьмирічної Уляни, яка виховується братством Святих мучеників разом з 9 іншими дітьми селі в Псковській області, Росія.

 

 

Як впевнені оточуючі, Уляна – важка дитина з поганими генами матері-наркоманки, яку можна перевиховати тільки роботою, слухняністю та релігійними обрядами. За низкою заборон та докорів Уляна не бачить любові та сердечного тепла дорослих, вона їм не довіряє, хоча і лишається безпосередньою та ніжною дитиною.

parents

Фільм підняв найбільш суперечливий аспект виховання – заборони. Де знаходиться грань між елементарними правилами безпеки та свободою дитини? Як пояснити необхідність правил та обмежень? Як адаптувати дитину до життя в родині? Ці питання підіймались в колі прийомних батьків і пересічних мешканців Дніпродзержинська.

parents

Порадувало те, що всіх об’єднала думка про важливість дотримання прав дитини та несприйняття насильства у сім’ї. А фільм згуртував однодумців. Зустрічі у форматі родинного кола щодо питань виховання вирішили проводити регулярно на базі Центральної міської бібліотеки.

Відео репортажу дивіться за посиланням http://youtu.be/La-RMI--H_8?t=13m5s