Відкриття фестивалю Docudays

press22 жовтня в 13:00 в медіа центрі «ДНІПРО ПОСТ» відбулась прес-конференція «В Дніпропетровську стартує ХІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA»

Мандрівний фестиваль Docudays UA запрошує переглянути більше 30 кращих документальних фільмів 2012-2013 рр. В програму цього року традиційно ввійшли фаворити XI Міжнародного фестивалю документального кіно про правах людини Docudays UA, який проходив у Києві з 20 по 27 березня 2014.

В прес-конференції взяли участь:

• Чушак Надія — координатор правозахисних заходів Міжнародного фестивалю документального кіно про правах людини Docudays UA;

• Зезюліна Катерина – Голова Дніпропетровської обласної молодіжної громадської організації «МІКС»;

• Манейло Анастасія – фахівець Відділу соціокультурних проектів та зовнішніх зв’язків Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Чушак Надія сказала:

Ідея створити цей фестиваль виникла вже достатньо давно. Він існує вже 11 років. Перший відбувся в 2003 році в Києві. Кіно — це дуже ефективний спосіб популяризації знань про права людини. Коли ми дивимось документальне кіно про права людини, це може дати звичайним людям та фахівцям гарне розуміння, що таке права людини, як їх захищати і які для цього існують інструменти. Спираючись саме на такі принципи, вже 11 років в Україні проходить цей фестиваль. З самого початку організатори наголошували на тому, що він має проходити не тільки в Києві, але й в інших регіонах України. На сьогоднішній день у фестивалю 47 партнерів в різних регіонах країни і в цьому році він відвідає 200 населених пунктів в 22 областях України, починаючи з великих міст та закінчуючи селами. Docudays UA є неполітичним і некомерційним. Вхід на всі заходи фестивалю вільний. Це достатньо популярний захід. Наприклад, в цьому році в Києві його відвідало більше 38 тисяч людей.

liza

Катерина Зезюліна сказала:

Ми працюємо з Docudays UA вже другий рік і маємо можливість запросити мешканців Дніпропетровська та області в цьому році на покази документальних фільмів про права людини. Одним з напрямків роботи нашої організації є неформальна освіта молоді, тому ми зацікавлені в тому, щоб молодь більше дізнавалась про права людини, піднімала свій освітній рівень та була більш активною. Фільми є надзвичайно гарним хорошим поводом для того, щоб зібратися та поговорити. Чому саме документальні фільми? Тому що вони є безпосереднім джерелом інформації. Немає сценарію, нічого вигаданого та надуманого тільки те, що є в реальному житті. Фільми допомагають нам більше дізнатись про нашу країну, про інші країни, про реалії довколо нас. Фільм є гарним методичним засобом сприйняття інформації по правам людини. Кожен наш захід супроводжується вправами на те, щоб узнати більше про права людини, повисить рівень власного розуміння та сприйняття, де саме наші права порушуються і що робити в таких випадках. Ми запрошуємо усіх мешканців Дніпропетровська відвідати наші покази протягом жовтня-грудня.

Протягом цих трьох місяців заплановано показ 10-ти картин. Вони будуть показані не тільки в Дніпропетровську, але і в Дніпродзержинську, Орджонікідзе, Томаківці та Павлограді. Фільми будуть показані на базі бібліотек та учбових закладів, що дозволить молоді взяти участь в перегляді. Після показів ми плануємо проводити правопросвітні заходи – обговорення та вправи, щоб краще розуміти тему прав людини.

Манейло Анастасія сказала:

Сьогодні бібліотека це не просто книгосховище, а місце для спілкування з молоддю, для вирішення актуальних проблем. Ми хочемо, щоб в стінах нашої бібліотеки збиралась мисляча молодь. Наша бібліотека є методичним центром, спільно з організацією «МІКС» ми проводимо кінофестиваль. Інші бібліотеки нашої області також беруть участь. Це бібліотеки Дніпродзержинська, Орджонікідзе та Павлограда.

Родзинкою кінофестивалю в Дніпропетровську буде «Ніч документального кіно». В нашій бібліотеці це вперше, вперше ми будемо відкриті до опівночі. Темою цього заходу стануть події на Майдані. Напередодні річниці розгону студентського Майдану одним з фільмів, які ми покажемо, стане «Євромайдан. Чорновий монтаж».

Це знаковий фільм, в ньому показана хроніка подій на Майдані від самого початку до розв’язки. Він був створений декількома молодими режисерами-документалістами.

150

Відео прес-конференції https://www.youtube.com/watch?v=mZIiEqVODg4