Ретроспектива Майдану відбулась у Дніпропетровську

maydan1Напередодні річниці розгону студентського Майдану Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини DocudaysUA вночі показував фільми про події на головній площі країни. У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулась «Ніч документального кіно», що представила публіці фільми «Євромайдан. Чорновий монтаж», «Помаранчева зима» та «Полум'яні голоси». Глядачами в холодний осінній вечір стали небайдужі молоді люди та активісти Дніпропетровського Євромайдану.

 

 

 

 

Згадати події, що відбувалися рік тому, подивитися на них з точки зору історії, порівняти Майдан 2014 та 2004 року та спробувати зробити власні висновки було не легко. Ще дуже мало часу пройшло, ще в пам'яті події надто свіжі – а вони вже частинка історії.

kolodchenko

«Я дуже рад, що сьогодні ми змогли подивитися обидва фільми про революції в Україні та переосмислили їх з точки зору культурних та соціальних змін, що вони принесли. Багато молоді сьогодні не пам'ятає події «Помаранчевої революції». Для них це була можливість доторкнутись до недавньої історії та краще зрозуміти сьогоднішній день» - сказав Олександр Колодченко, керівник Громадського сектору Дніпропетровська.

obgovorennya

«Враження від фільму надзвичайно сильні. Важко сформулювати почуття, що мене зараз переповнюють. Однак я впевнена, що цей фільм варто показувати, особливо чиновникам, як нагадування про те, що їх чекає за неналежне виконання своїх обов'язків.» - прокоментувала студентка Митної академії Василина Зінків.

открытка

Наприкінці показу глядачі отримали листівочку від всеукраїнської кампанії «Майдан Тебе пам'ятає». Сувенір з символікою Майдану дозволив гостям безкоштовно привітати своїх друзів, рідних, знайомих і близьких людей, та нагадати їм про ті буремні часи.