Єврофорум Дніпропетровської області

forum19 листопада відбувся Форум євроклубів професійно-технічних закладів освіти Дніпропетровської області, проведений Центром європейської інформації Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки спільно з Дніпропетровською обласною молодіжною громадською організацією «МІКС». Темою зустрічі стала толерантність як одна з базових цінностей Європейського Союзу.

 

 

 

 

 

Під час Форуму учасники мали нагоду дізнатися більше про роботу та реалії латвійських євроклубів через живе спілкування з координатором євроклубів Латвії Інтою Дімзуле. Виявляється, робота латвійських колег багато в чому схожа на діяльність євроклубів України. Адже не дивлячись на те, що Латвія є членом Європейського Союзу вже 10 років, багато хто ще досі не відчуває себе частинкою ЄС та не знає переваг членства.

Дискусійним моментом Форуму став перегляд фільму «Полум'яні голоси» Мандрівного фестивалю про права людини DocudaysUA. Це історія про 17-річного Сруліка – ізраїльтянина ефіопського походження, відторгнений системою освіти. Він працює прибиральником і пише пісні – мріє стати відомим репером. Тексти пісень його гурту «Полум'яні голоси» – це історії про молодь із Шапіри, мікрорайону в невеликому містечку Ґадера, розповіді про їхні життя й мрії. Коли ефіопи починають виступи проти поширення расизму, Срулік трансформує свої почуття в слова пісні й стає голосом протесту.

film

Фільм зачепив одразу дві «гарячі» теми – расизм та право на мирний супротив. Молодь ділилась своїми переконаннями, сподіваннями та баченням майбутнього. Говорили про терпиме ставлення до темношкірих, про мову ворожнечі, яку часто використовуємо навіть неосмислено, про результати та наслідки мирних протестів в Україні.

conflict

Щоб остаточно «відпрацювати» навички толерантного ставлення в щоденному житті, учасникам було запропоновано змоделювати конфліктні ситуації, направлені проти уразливих груп, та спробувати себе в якості агресора, жертви та захисника. В формі міні-театру молодь могла висловити свої бачення найбільш конфліктних ситуацій та спробувати вирішити їх толерантно і виховано.

forum

У ході роботи Форуму 10 євроклубів області з Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Томаківки, Синельникове та Кривого Рогу представили результати своєї діяльності та обмінялися досвідом щодо проведення різноманітних волонтерських, культурних, спортивних та інформаційних ініціатив. Форум став площадкою для спілкування молоді, планування діяльності євроклубів, а найголовніше – розуміння важливості інформування та донесення інформації про європейські цінності до широкого кола наших співгромадян.