Давай жартувати у Львові!

lets joke19-28 вересня у м. Львів пройшов міжнародний молодіжний обмін «Let's Joke!», організований Дніпропетровською обласною молодіжною громадською організацією «МІКС» за підтримки програми Європейської Комісії «Молодь в дії» та за сприяння Львівської міської ради та Центру європейської інформації у Львові.

Захід зібрав молодь з 5 країн – Вірменії, Латвії, Молдови, Польщі та України для того, щоб за допомогою гумору подолати стереотипи щодо України та інших країн, а також сприяти толерантності та взаєморозуміння серед різних народів.

Мовою проекту була – російська, це дало можливість російськомовним меншинам різних країн взяти участь у проекті та побороти стереотипи щодо України та Львову зокрема.

«Мне очень понравился Львов и его жители. Они очень приветливые люди и, не смотря на наши предубеждения и стереотипы, - многие на улицах отвечали нам на русском, были готовы помочь» - Майра, учасниця з Латвії.

lets joke

В ході проекту молодь не тільки пізнавала теорію з міжнаціональних відносин, але й обмінювалась знаннями з історії, мови, традицій та танців своїх народів.

23 вересня учасники відвідали Львівську обласну універсальну наукову бібліотеку та зустрілись з представниками різних національних меншин Львова. Від нащадків різних народів, що проживають у Львові, молодь дізналась про непрості сторінки історії та вміння спільно жити у мирі та захищати один одного у разі небезпеки. На питання учасників, чого хочуть представники національних меншин, досить влучно відповіла Людмила Дейнека, Голова товариства"Ческа беседа": «Ми хочемо, щоб покращилось життя, щоб Україна нарешті вступила в Європейський Союз та ми змогли жити стабільно у мирі та взаєморозумінні».

city hall

24 вересня учасники молодіжного обміну відвідали Львівську міську раду. За сприяння Управління молоді, сім'ї та спорту вони змогли піднятися на вежу Ратуші, познайомитися з історією місцевого самоврядування Львова, запитати про нагальні проблеми та здобутки розвитку міста. Цікавим відкриттям для учасників стала Капличка – унікальне місце в стінах міської ради, де кожна релігійна громада міста може проводити свої обряди, зустрічі та наради. Це ще раз підкреслює полі культурність та толерантність Львова.

Фінальним результатом проекту стало представлення учасниками роботи творчих майстерень з фото, брошурування та театру. 26 вересня мешканці Львова та гості міста мали нагоду познайомитися з фотовиставкою «Мова ворожнечі: проблеми та шляхи вирішення», дізнатися більше про терміни міжкультурного словника з міні-брошури та стати учасником вуличного театру, який розгорнувся просто під стінами міської ради.

libraty

Останній день проекту учасники присвятили розробці подальших ініціатив. У мультинаціональних групах народились 5 ініціатив, що втіляться в міжнародні проекти з тематики вуличного мистецтва, спорту, розвитку молодіжного підприємництва, міжнаціонального діалогу та прав людини.

Повертаючись в свої країни учасники взяли з собою красу та багатогранність Львова, нові враження від України і культури країн-учасниць та теплоту спілкування один з одним.