Молодь створила правила безпечного користування Інтернетом

group photo11 лютого школярі та студенти професійно-технічних закладів освіти Дніпропетровської області взяли участь у семінарі щодо безпеки в Інтернеті. Зустріч була організована Дніпропетровською обласною молодіжною громадською організацією «МІКС» спільно з Центром європейської інформації Дніпропетровської обласної бібліотеки. Всі учасники заходу, як і більшість молодих людей, є активними користувачами соціальних мереж та проводять значну частину часу в Інтернеті.

Як убезпечитись від ризиків, що несе з собою всесвітня павутина, - про це йшла мова на зустрічі.

Сьогодні віртуальні загрози можуть нашкодити молоді в реальному житті: матеріальному благополуччю (оплата ігор, придбання віртуальних грошей, залежність від покупок в Інтернет-магазинах), фізичному благополуччю (насильство, переслідування), психічному благополуччю (порнографія, мова ненависті, кібер-насилля) тощо. Для того, щоб користуватись всесвітньою павутиною безпечно, варто розвивати та підтримувати Інтернет-грамотність серед молоді.

 

trainer

 

В ході семінару учасники познайомились з загальноєвропейською кампанією «Рух проти ненависті», що стартувала у січні цього року в Україні. На реальних прикладах постів з соціальних мереж студенти навчились розпізнавати мову ненависті он-лайн та запропонували власні варіанти її протидії. Кожен навчальний заклад має свою сторінку в Інтернеті, тому важливо, щоб групи та сайти навчальних закладів не містили мову ненависті. Під час семінару молодь розробила та запропонувала такі правила користування Інтернетом:

  • Забороняти використання нецензурної лексики,
  • Не використовувати агресивної лексики, «чорного гумору», образ,
  • Не використовувати фото учасників задля образ та знущань,
  • Писати конструктивно,
  • Поважати інших користувачів,
  • Відстежувати Інтернет-провакації,
  • Не порушувати права інших людей.
 

По завершенню семінару учасники отримали календарик з логотипом кампанії «Рух проти ненависті» на згадку, а викладачі – інформаційну брошуру про кампанію для проведення подальшої просвітницької діяльності.