Протидія мові ворожнечі – запорука толерантності

no hate speechЗ 18 по 22 листопада 2013р. євроклуби шкіл та професійно-технічних закладів освіти Дніпропетровської області міряли свій рівень толерантності та вчились протидіяти мові ворожнечі.

 

З нагоди Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) в області пройшов тематичний тиждень, організований Молодіжною громадською організацією «МІКС» та Дніпропетровською обласною науковою бібліотекою.

 

 

 

 

Учасники євроклубів області взяли участь у заходах, які дали їм можливість простими словами зрозуміти, що таке толерантність, чим  її можна виміряти та як виховати в собі цю рису. Живе безпосереднє спілкування молоді, гарячі дискусії та інтерактивні ігри супроводжувались он-лайн конференціями з представниками інших навчальних закладів області.

group1lineline2

Толерантність, як відомо, риса дорослої людини. Діти в більшості своїй – не толерантні. Тому задля протидії конфліктам та ворожнечі з оточуючими, важливо вчасно виховати в собі рису терпимо ставитися до інших людей, незалежно від їх раси, національності, поглядів, уподобань та ін. Учасникам було запропоновано «виміряти» своє ставлення до представників різних менших за допомогою «лінійки толерантності». Виявилось, що назвати себе толерантними можуть далеко не всі учасники.

line3group11group 12

Щоб підкріпити теоретичний матеріал практичними інструментами, молодим людям було запропоновано долучитися до загальноєвропейської кампанії «Ні мові ворожнечі».  Учасники переглянули та обговорили відео-роліки з цієї теми, зняті їх однолітками в Україні. Хтось говорив, що тема надумана та неважлива. Однак, розглянувши приклади з соціальних мереж та особисті історії прояву нетолерантності он-лайн, молоді люди змінили свою думку. Адже більшість молодих людей сьогодні – активні користувачі Інтернет, і спілкування он-лайн може бути настільки ж зручним, наскільки небезпечним та безвідповідальним.

group7

 

Тиждень толерантності об’єднав школи та професійно-технічні заклади освіти, залучивши до діалогу близько 120 членів євроклубів Дніпропетровської області.