Неймовірні пригоди українців в Іспанії

animation

   

«У нас в Іспанії, у нас в Іспанії…» чомусь саме ця пісня із відомого радянського кінофільму крутилася в моїй голові перед самим вильотом із київського аеропорту Жуляни. Чекаю на побачення з тобою Іспанія, Іспанія, Іспанія…)

  Дві години польоту з Києва до Барселони проминули непомітно. Година на комфортному автобусі з аеропорту Жирона до Барселони, далі пошук свого хостелу, далі пошук нового хостелу. На замітку подорожуючим, далеко не всі хостели у Іспанії якісні, далеко не всі фотографії житла в Інтернеті відповідають дійсності, будьте особливо уважні. Краще тримати на замітці три-чотири хостели, про всяк випадок.

Але, власне, геть повсякденні проблеми, не про це зараз. Іспанія, Іспанія, сенйори, сеньорити, кабальєро…). Барселона, місто великого Гауді, місто ФК «Барса», місто нічного життя, місто у яке хочеться повернутися.

ceuta

Знову не туди… проект, проект, проект. Метою візиту україньскої команди у складі шести чоловік до Європи був молодіжний обмін у іспанському місті Сеута. Але як відомо, світ повен дивовижностей. Сеута іспанське місто, але як ще одне іспанське місто Мелілья знаходиться воно в Африці.

Потрапити туди з Європейського континенту можливо двома шляхами: на вертольоті або пароплавом із Альхесіраса. Так як перший шлях є привілеєм достатньо багатих людей, українська команда обрала другий шлях.

group

Власне не стільки сама команда з України скільки організатори з Сеути. І тут я почну робити вдячні поклони. Відношення організаторів до проекту і до його учасників з України та Молдови заслуговує окремої подяки. Чому? Пояснюю: кожен із учасників та організаторів іспанської сторони намагався зробити все можливе, щоб гості залишилися задоволеними.

Почнем з того, що зустріли українців не в самій Сеуті, а ще у порту в Альхесірасі. Друге -   президент організації, що влаштувала проект спеціально поселилася в хостелі поряд з учасниками, щоб в разі потреби вирішити всі проблеми. Третє -  їжа: учасників годували тричі на день, при чому з вибором напоїв та дисерту (а за бажанням і основної страви). Четверте, намагання всіх іспанців, незважаючи на відносно слабкий рівень англійської мови зрозуміти і допомогти іноземцям. Власне цей список можна продовжувати і продовжувати…

group 2

Яка вона Сеута? З одного боку іспанська, з іншого марокканська. Тут набагато більше мусульман ніж християн (дуже багато вихідців із Марроко), тут майже не чути інших мов окрім іспанської та арабської, тут люди зберігають марокканські традиції. Тут на кожні двісті метрів є свій пам’ятник, тут є Середземне море, але місцеві ходять плавати до шикарних, проте відносно дешевих, басейнів. Тут відкриваються неймовірні краєвиди на Європейску Іспанію та Марокко. Тут затишно.

Щодо самого проекту, то він був присвячений дитячій анімації. Завданням учасників було протягом тижня створити невеличке свято для дітей. Для простих дітей із бідних районів Сеути.

Неформальна освіта, відсутність змагального елементу між учасниками, всіляка допомога і підтримка досвідченого тренера Фернандо, все це у сукупності створило неймовірно теплу атмосферу проекту.

Свято вдалося на славу! І діти, і учасники посміхалися і були щасливими. А знання, які здобули учасники проекту (а серед них близько двох десятків ігор для дітей та молоді, майстерність мейкапу, творчої роботи з надувними кульками, основи жанглювання та ін.), як кажуть, за плечима не носити. Я певен, що вони будуть корисними навіть у повсякденному житті, зі своїми майбутніми дітьми.

І звичайно проект це нові друзі з різних країн, живе спілкування, нові враження.

we

Так не хотілося залишати ці іспанські + 30 градусів за цельсієм, і повертатися в рідні +10, але що поробиш - всьому свій час і кожній казці свій щасливий кінець.


Автор: Тимофій Федорець