Чого бракує молоді Дніпропетровщини, щоб стати європейцями?

values17 травня в Міжнародний день активних людей відбулась Друга Школа європейських традицій та цінностей в Дніпропетровську. Захід відбувся в рамках цьогорічного святкування Дня Європи в Україні. Європейський союз проголосив 2013 рік - Роком європейського громадянина.

Євроклуби професійно-технічних закладів освіти та шкіл зібрались в приміщенні Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки, щоб дізнатися, як це бути європейськими громадянином. Захід було проведено громадською організацією «МІКС», Центром європейської інформації в Дніпропетровську та Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

 

В ігровій формі молодь дізналась про структуру та інститути ЄС, ознайомилась з основними правами та обов’язками громадян Європейського союзу та обговорила схожі пріоритети Європи та України. Юні знавці ЄС дискутували, що таке цінності, громадянство та що є важливим для сьогоднішніх молодих українців.

group  work

18 травня під час квесту євроклубівці змогли проявити спритність розуму та тіла. За короткий проміжок часу молодь розшифровувала, шукала, рахувала, вигадувала безліч відповідей на питання та завдання з європейської тематики.

Показ короткометражки в рамках Всеукраїнського фестивалю документального кіно DocyDays «Нові герої» змусила повернутися до українських реалій та замислитися над роллю нового покоління в житті нашої країни. Реальні історії активних громадян з різних куточків України надихали своїм щоденним героїзмом протистояти несправедливості та надихали відстоювати власні права.

all

По завершенню заходів студенти робітничих професій та школярі зійшлись на одному: щоб бути активними громадянами, молодь має виявляти інтерес та відчувати підтримку держави. За словами євроклубівців, юним українцям сьогодні бракує як власного бажання займати активну громадську позицію, так і знань та інструментів, щоб реалізувати молодіжні ініціативи.

youth

Щоб стати громадянами, в європейському розумінні цього слова, молодь потребує підтримки!

 

Проект “Дні Європи в Україні - 2013” Товариства "Український Народний Дім в Чернівцях" та Мережі Центрів європейської інформації України (http://ukrcei.org) реалізовується за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”. Проект передбачає проведення Днів Європи у травні 2013 року у регіонах України з фокусуванням на дискусіях про європейські цінності, зокрема, тематиці прав людини та громадянської активності.