В гостях у молоді с.Балівка

баловка12 квітня 2013 року відбувся тренінг в рамках проекту «Мобілізація та розвиток соціального капіталу сільської громади села Балівка Дніпропетровського району», реалізований Фондом громади «Джерело», за тренерської підтримки Дніпропетровської обласної молодіжної громадської організації "МІКС". 

Метою заходу була активізація молоді селища для розв'язання соціальних проблем територіальної громади. 


Для учнів 10-11 класів було проведено 4 майстер-класи із метою моделювання та прогнозування майбутнього селища та виявлення її актуальних соціальних проблем. Вони проводилися в рамах запланованих організаційно-ділових ігор, під час даних майстер-класів учасники мали змогу створювати сценарії майбутнього власної територіальної громади. 

 

презентация
Перший майстер-клас проводив голова Дніпропетровського осередку «Демократичного альянсу» Микита Проданець. Його тренінг був присвячений розвитку лідерських якостей та мотивування підростаючого покоління до позитивних змін в громаді, як активізувати їх до рішучих дій по зміні становища. 

тренери
На другому тренінгу за допомогою тренерів Катерини Зезюліни та Ніки Саєнко із громадської організації «МІКС», учні вивчали геральдичні правила, розробляли герб свого селища. Було виявлено, що Балівка – це справжній центр України! За допомогою методики Mind-mapping були виявлені основні проблеми села: відсутність культурно-розважального центру, спортзалу та незадовільне екологічне становище. Далі учасники тренінгу створили чудові яскраві колажі «Моє селище в майбутньому через 10 років». 
кино
Після кави-брейку в школі розпочалися вправи на акторське мистецтво, адже на наступному майстер-класі Анна та Настя із Міжнародної освітньої організації “Cinemahall” вчили як за допомогою кіно привертати увагу до актуальних соціальних проблем. Був знятий на локації короткометражний міні-ролик, де кожний бажаючий міг висловитися про майбутнє рідного селища. 
герб
На майстер-класі по соціальній журналістиці автор проекту Аліна Солнишкіна провела низку тестів на розвиток креативного мислення та створила агентство позитивних новин у селищі Балівка. В газеті «Балівські вісті від Зари» учні писали новини однією строчкою про тих людей, які проживають в селищі (про педагога-організатора, яка робить чудові свята для дітей, про спортсменів та музикантів селища). 
В статях про майбутнє Балівки учні написали про відкриття культурного клубу, на яке приїхав би весь музичний бомонд України та їх улюблена співачка Ірина Білик. 
потреби
Проведення подібних організаційно-ділових ігор та розробка сценаріїв розвитку селища допомогла організаторам виявити три головні проблеми, з якими вони будуть намагатися працювати далі: соціально-економічний розвиток села Балівка, розвиток культурних та спортивних ініціатив та екологічні питання. Попереду SWAT – аналіз, стратегічне планування та засідання робочих груп. Далі буде ще цікавіше!